Jedzenie czekolady – plusy i minusy

Z pewnością każdy lubi jeść słodycze. Istnieją takie, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie np. cukierki – psują zęby. Istnieją, także te działające odpowiednio na nasz organizm.

Do nich należy wyróżnić czekoladę i masę jej zalet. Przede wszystkim pierwszy plus to działanie relaksujące a dodatkowo niesamowite ukojenie. Oprócz tego można zyskać w szybki sposób niezmiernie duży zastrzyk energii. Jakie witaminy zawarte są w czekoladzie? Na pewno wyróżnić należy witaminy E, PP, B3, B2, B1 oraz. Jakie inne substancje można odnaleźć w czekoladzie? Przede wszystkim ta sprawa dotyczy także teobrominy i kofeiny.

Zamierzasz oczyścić swoją skórę z toksyn oraz cieszyć się i smukłej sylwetki? To właśnie wszystko to można znaleźć w substancji jakim jest kofeina. Ona zapewniać może niezwykłe wyszczuplenie oraz redukcję cellulitu. Co się dzieję po zjedzeniu czekolady? Jakie zmiany pojawiają się w naszym ciele? Przede wszystkim dotyczy to wzrostu w naszym organizmie poziomu seratonin oraz endorfin. Jeśli chodzi o ten drugi to można liczyć na wyprodukowanie zdrowych endorfin a są to potocznie nazywane hormony szczęścia a za ich sprawą można poprawić sobie nastrój a uśmiech na ustach pojawi się w dość szybkim czasie. Co można powiedzieć o fenylotylaminie? To właśnie za jej sprawą można liczyć na wzrost w naszym organizmie poziomu serotoniny. Za jej sprawą można się poczuć idealnie zrelaksowanym i wyluzowanym. Czy jeszcze jakieś zalety należy przypisywać czekoladzie? Oczywiście, że TAK! Można tutaj znaleźć bardzo duże źródło magnezu. Najwięcej jego znajduję się w gorzkiej czekoladzie.

Zamierzasz wyglądać wiecznie młodo a nie wiesz, który produkt zawierać będzie flawonoidy? Już teraz to żaden problem. Zdecyduj się na czekoladę ponieważ ona w znakomity sposób może zwalniać procesy starzenia się a dodatkowo redukować przebieg wszystkich wolnych rodników. Oprócz tego można liczyć na wzmocnienie odporności. Co zrobić aby mieć mocne serce? Na pewno, warto sporadycznie zjeść czekoladę, która ma posłużyć za wzmocnienie całego układu krwionośnego.

Każdy słodycz ma wady. Jeśli chodzi o czekoladę największy minus to jej dość spora kaloryczność. Przede wszystkim ta zjedzona w nadmiarze może niestety przyprawiać nas o dodatkowe kilogramy. Do tego nikt na pewno nie chcę dopuścić. Warto odpowiednio rozgraniczyć codzienną dawkę czekoladę aby po następnym wejściu na wagę w żaden sposób nie przerazić się z niezbyt dobrej masy ciała. Zawartość kofeiny a także teobrominy może niestety wpływać negatywnie i powodować nadmierne spożycie ,,smakołyku”.