Która herbata jest najzdrowsza – biała, czarna, zielona lub czerwona?

Z pewnością ,,rytuałem” niejednego z nas jest wypicie jakiegoś ciepłego napoju przed wyjściem do pracy, szkoły czy na zakupy. Niektórzy decydują się na kawę inni zaś na herbatę. Jeśli ktoś wybiera ten drugi rodzaj napoju powinien się zastanowić odpowiednio nad tym, który stawia na pierwszym miejscu. W kwestii herbaty należy wyróżnić cztery główne ,,smaki” – biały, czarny, zielony lub czerwony. Rzesze osób każdego dnia wypijają kilka filiżanek dziennie zupełnie nie wiedząc o tym jak duże właściwości zdrowotne można przypisać do tego niesamowitego napoju.

Jeśli chodzi o jedną z popularnych gatunków tego napoju należy wyróżnić – czarną herbatę. Czy jej wysoki wskaźnik ,,tredny” zamieszcza ją na pierwszym miejscu w tych najzdrowszych napojach? Tym razem tak nie jest. To właśnie czarna herbata ma najmniej plusów wpływających korzystnie na nasze zdrowie. Należy powiedzieć o tym, że to właśnie czarna herbata gwarantować może chwilowe pobudzenie. Dlaczego tak się dzieję? Przede wszystkim to za sprawą dużej dawki teiny. Jakie inne zalety warto przypisać czarnej herbacie? Oprócz tego dodatkowo może poprawić trawienie i pracę naszego żołądka. Chcąc poprawić sobie cały układ krążenia warto się napić tego napoju gdyż to właśnie on w pewien sposób może obniżyć ciśnienie krwi zbyt wysokie. Czarna herbaty i zawartość witamin, czy to jest możliwe? Oczywiście, że TAK. Przede wszystkim można tutaj odnaleźć bogate źródło witamin C, K, B1, PP a także wielu innych. Czy herbata czarna może jeszcze na coś tak idealnie wpływać? Odpowiedź brzmi tak. To właśnie ona w znakomity sposób powstrzyma psucie się zębów a także może redukować nieustanne pojawianie się kamienia nazębnego.

Herbata czerwona czy ona także posiada jakieś właściwości zdrowotne? Okazuję się, że tak. To idealne rozwiązanie dla osób na diecie. W jaki sposób ona może wpływać na odchudzanie? Przede wszystkim może przyśpieszyć pracę jelit, obniżyć niezdrowy cholesterol a dodatkowo powiększyć metabolizm. Herbata czerwona idealnie działa na przewód pokarmowy, dokładnie na żołądek a także wątrobę. Czy ona także może pomagać w ochronie naszego uzębienia? Oczywiście, że tak. W tym przypadku dotyczy to ochrony przed próchnicą.

Herbata zielona, jest co raz bardziej popularna. Większa liczba osób decyduję się na nią. Dlaczego tak często ona jest wybierana przez wszystkich? Za sprawą bardzo dużej liczby antyoksydantów wszyscy mogą liczyć na wyeliminowanie się wolnych rodników a one odpowiadają za wszystkie procesy starzenia się. Oprócz tego każdy może liczyć na to, że będzie w idealny sposób działać na procesy związane ze zmniejszaniem masy ciała poprzez spalanie kalorii. Jakie witaminy można bez żadnych problemów odnaleźć w zielonej herbacie? Przede wszystkim to tutaj da się znaleźć źródło (C, E, K). Czy herbata zielona to tylko witaminy? Oczywiście, że NIE. W tym przypadku należy także wymienić dużą liczbę minerałów. Nie chcesz mieć kamieni w swoim organizmie? Zdecyduj się na to aby regularnie pić zieloną herbatę. To właśnie dzięki niej idealnie można temu zapobiegać.

Biała herbata ma także zalety. Jakie należy wyróżniać plusy z jej picia? To w niej można odnaleźć bardzo duże źródło katechin w porównaniu do wyżej wymienionej zielonej. Oprócz tego, składa się także z dość wysokiej zawartości kofeiny, która może eliminować uczucie przemęczenia a zastępować je uśmiechem i dobrym samopoczuciem. Oprócz tego po wypiciu białej herbaty można liczyć także na wzmocnienia swojej koncentracji. W wielu przypadkach biała herbata to tak właściwie zdrowszy odpowiednik kawy.