Smaczny sposób na kaca? Oczywiście!

Istnieje wiele żywnościowych środków do wyleczenia kaca rzekomo działających, ale czy są to po prostu mity czy też one naprawdę działają?

Oto kilka faktów, które pomogą odpowiedzieć na to zagadnienie.


Oczywiście najlepszą metodą jest profilaktyka, bo jest zawsze lepsze niż leczyć! Tutaj odpowiedź jest prosta, nie pić! Bez wątpienia, ta metoda jest gwarantowana, ale jeśli wiesz, że masz zamiar pić to naprawdę nie jest rozwiązaniem.


Kolejnym sposobem jest jeść dużo przed rozpoczęciem picia. Posiłek tłuszczowy jest wysoce zalecany, aby zapobiec powstaniu kaca. Tłuste posiłki nie są zalecany dla każdego posiłku oczywiście!

Tłuste jedzenie jest trawione wolniej, co oznacza, że ​​może ono pomóc w zapobieganiu temu, że warstwa błony śluzowej żołądka stanie się podrażniona przez cały ten alkohol.


Unikanie napojów, które zawierają większe ilości „kongenerów” jest wysoce zalecana. Napoje, które zawierają wysokie poziomy są zwykle ciemniejsze, takie jak picie ciemnego rumu, brandy i czerwonego wina – one mogą spowodować poważniejszego kaca.


Picie niegazowanych napojów lub wody pomiędzy każdym napojem alkoholowym jest zalecane przez wielu, jest to trochę mit naprawdę, w efekcie, pijesz mniej alkoholu ze względu na ilości napoju i w zasadzie kończy się z mniejszym kacem. Myślę jednak, że jest to sposób na „Żartujesz sobie” i to naprawdę nie jest prawda przy użyciu tego jako lekarstwa Z tym, że wspomniany alkohol jest znaną przyczyną odwodnienia co z kolei wytwarza ból głowy. Przyjęcie większej ilości wody oczywiście może ograniczyć odwodnienie, a tym samym ból głowy i kaca.


Witamina C jest doskonałym sposobem na zachęcanie swojego ciała, aby przyspieszyło metabolizm i wątroba dzięki niej pracuje szybciej mając do czynienia z alkoholem we krwi, dobrym źródłem witaminy C jest świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy. Oprócz podniesienia stężenia witaminy C, jedzenie żywności w celu podniesienia poziomu cukru we krwi jest to również bardzo dobry pomysł, to daje organizmowi więcej energii i może pomóc poczuć się lepiej.


Spanie to dobry naturalny sposób – system pracuje ciężko, aby wyczyścić twój organizm z alkoholu, czasami lepiej jest po prostu spać i niech sobie z nim radzi.


Picie alkoholu w godzinach porannych jest znane jako sposób na zmniejszenia efektu kaca, ale w rzeczywistości to tylko sposób na odwlekania bólu, co nie jest to zalecane zwłaszcza jeśli nie można postawić się w sytuacji, gdy jesteś w stanie pić następnego dnia.


Konkludując, naturalne soki, żywność i woda są to najlepsze sposoby, aby zapobiec lub wyleczyć kaca i pozwolić organizmowi oczyścić się z alkoholu.